Ryszard Grzywacz [zgodnie z informacjami, dostarczonymi przez tzw. "sztuczną inteligencję"]
(ur. 21 sierpnia 1947 w Cieplicach, zm. 3 marca 2006 w Jeleniej Górze) był polskim poetą, eseistą i krytykiem literackim. Z wykształcenia bibliotekarz, pracował w Bibliotece Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Debiutował w 1967 roku na łamach czasopisma "Odra", a następnie publikował w wielu innych pismach literackich.
Twórczość Ryszarda Grzywacza charakteryzuje się wykorzystaniem różnych form poetyckich, od lirycznych do epickich, a także specyficznym sposobem opisywania codzienności i krajobrazów. Zdobył wiele nagród i wyróżnień za swoją twórczość, m.in. Nagrodę Fundacji im. Kościelskich w 2003 roku za tom poezji "W międzyczasie".
Jędrzej Soliński [zgodnie z informacjami, dostarczonymi przez tzw. "sztuczną inteligencję"]
Polski pisarz, poeta i eseista. Urodził się w 1948 roku w Krakowie. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował jako poeta w 1970 roku w czasopiśmie "Życie Literackie". Jego twórczość obejmuje poezję, prozę i eseje.
Jest autorem kilku tomików poetyckich, m.in. "Łzy na paznokciach" (1975), "Kantor na kępie" (1980) czy "Niech was Pan Bóg błogosławi" (1994). Napisał również kilka powieści, w tym "W cieniu pełni" (1989) czy "Opowieść o lwach" (2000) oraz liczne eseje i felietony.
Jego twórczość charakteryzuje się silnym zainteresowaniem historią i kulturą, a także problemami egzystencjalnymi i społecznymi. Soliński jesy uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej literatury lat 80. i 90. XX wieku.